Tiny House z Filadelfii

USA|Michael&Haley|14,9m2

Domek na kołach w stylu kolonialnym

Dane projektu:
Nazwa:Tiny House
Lokalizacja:Philadelphia, USA
Projektant:Haley & Michael
Powierzchnia:14,9m2 (160ft2)
Typ:Tiny House / Mobilny
Rok budowy:2017

Celem właścicieli Michael’a i Haley z Filadelfii było stworzenie otwartej, lekkiej i funkcjonalnej przestrzeni do życia w prostszy sposób. Inspirując się skandynawskimi stodołami oraz kolonialnymi chałupami z Nowej Anglii, z pomocą majsterkowiczów z rodziny wybudowali domek swoich marzeń.

Niepozorna, prosta bryła domku skrywa przestronne, jasne wnętrze z charakterem. Z jednej strony znajduje się wielofunkcyjny salon, który wieczorem zmienia się w sypialnię z dużym łóżkiem. Z drugiej strony: w pełni wyposażona kuchnia z blatem kuchennym z drewna wiśniowego impregnowanego olejem tungowym oraz blatem jadalnianym z dwoma oryginalnymi stołkami. W głębi za przesuwnymi drzwiami znajduje się łazienka z prysznicem, toaletą kompostującą (DIY) i kuwetą dla kota (DIY).

Do budowy tego Tiny House wykorzystano wiele materiałów z odzysku. Piękne drewniane okna zostały uratowane ze starego domu po dziadkach Michaela. Podłogi zrobione z kasztanowych desek z odzysku. Poduszki uszyte przez Haley ze starych tkanin. Charakteru przestrzeni dodają również ręcznie robione elementy dekoracyjne (min. dywaniki z Etsy) oraz pamiątki rodzinne.

Mały domek zawiera wiele rozwiązań oszczędzających miejsce. Prawie wszystkie meble zostały zmodyfikowane i dostosowane tak, aby zapewnić dostatek naturalnego światła w ciągu dnia. Do przechowywania służą liczne ręcznie robione półki, szafki, kosze, antyczne, drewniane pojemniki po serze, słoiki, torby. Wykorzystano również kompaktowe rozwiązania z IKEA np. wąska szafka na buty ukryta pod blatem jadalni oraz prostokątne kosze na śmieci.

Więcej informacji na: https://www.apartmenttherapy.com


Źródło: https://www.apartmenttherapy.com
Fotografie: Carina Romano
Tekst: Ija Tinyhouse.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *