Futteralhaus prefabrykowany minidom

Niemcy|Transstruktura|19,5m2

Minimalistyczny domek – wygoda użytkowania i przykład zrównoważonego budownictwa…

Dane projektu:
Nazwa:Futteralhaus
Lokalizacja:Berlin, Niemcy
Architekt:Transstruktura
Powierzchnia:19,5m² (24,9m²)
Typ:Modułowy / Prefabrykowany
Rok budowy:2016/ 2017

Futteralhaus to drewniany dom prefabrykowany zaprojektowany przez Transstruktura i Futteralhaus GmbH, który oferuje wysoką jakość mieszkania w kompaktowej przestrzeni. Ten 19,5m2 domek o wymiarach 7,20m na 3,47m produkowany jest w fabryce, montowany i jako umeblowany dostarczany w stanie gotowym do zamieszkania. Do jego budowy wykorzystywane są wyłącznie naturalne i nieszkodliwe dla środowiska materiały. Konstrukcja jest drewniana izolowana wełną drzewną. Dzięki systemom fotowoltaicznym (panele na dachu) i inteligentnemu systemowi magazynowania energii minidom może działać w dużej mierze niezależnie.

Parterowy moduł ma prostą bryłę pokrytą płaskim dachem. Elewacje są wykończone drewnem malowanym na czarno, a front jest w dużej mierze przeszklony. Arkitekt Nataliya Sukhova zadbała o strukturę pomieszczeń tak, aby na tak małej przestrzeni mieszkalnej nie było poczucia ciasnoty. Przestrzeń poza łazienką jest otwarta, a poprzez obszerny front okna wnętrze ma kontakt z dużym drewnianym tarasem (o powierzchni 18 m2) i otoczeniem. Domek pod względem funkcjonalnym składa się z wnęki dziennej z aneksem kuchennym i wnęki sypialnej oddzielonymi od siebie modułem łazienki z prysznicem i WC. Domek ma zintegrowane w swojej strukturze proste wyposażenie, które łączy w sobie funkcjonalność i dobre wzornictwo.

Tuż obok drzwi wejściowych znajduje się szatnia. Jest dużo miejsca do przechowywania rzeczy niezbędnych.

Kuchnia jest niewielka, ale w pełni wyposażona w lodówkę, zlewozmywak, płytę grzewczą, wyciąg kuchenny i szafki kuchenne. Dodatkowa szafa w zabudowie mieści akumulator i system zasilania elektrycznego, a także dodatkową przestrzeń do przechowywania.

Niewielka łazienka wyposażona jest w dużą toaletkę i prysznic (0,8 m x 1,2 m). Poziomy pasek okienny o szerokości pomieszczenia zapewnia naturalną wentylację i oświetlenie. Duże lustro nad toaletką zapewnia głębię wizualnej przestrzeni.

Niewielka sypialnia mieści ogromne rozkładane łóżko. Szafa pokryta żaluzją wydaje się lżejsza niż w rzeczywistości.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: Futteralhaus

Źródło: Transstruktura
Fotografie:Dmitry Yagovkin
Tekst:Tinyhouse.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *