Contemporary Tiny House

Holandia|Walden Studio|17m2

Samowystarczalny, off-gridowy Tiny House z Holandii…

Dane projektu:
Nazwa:Contemporary Tiny House
Lokalizacja:Alkmaar, Holandia
Projektant:Walden Studio
Powierzchnia:17m2 (23m2 z antresolą)
Typ:Tiny House / Mobilny
Rok budowy:2016

Ten niewielki dom został zbudowany przez Dimkę Wintzel, a zaprojektowany przez Walden Studio wg. życzeń klienta- Marjolein Jonker. Prosta drewniana forma Tiny House pokryta jest wielospadowym dachem. Przeszklone, podwójne drzwi prowadzą do otwartego, jasnego wnętrza. Duża ilość światła dziennego dozowana jest przez cztery świetliki dachowe. W domu znajduje się kuchnia kuchenką z piekarnikiem, zlewozmywakiem, lodówką, blatem i schowkiem. W salonie ulokowana jest narożna kanapa w kształcie litery „L”, która przekształca się w stół jadalny na cztery osoby. Schody prowadzące do sypialni na antresoli pełnią funkcję szafy i mieszczą dużą lodówkę. Łazienka składa się z małej wanny z prysznicem oraz toalety kompostującej. W domku zastosowano naturalne i ekologiczne materiały min: izolację z wełny owczej oraz podłogę z naturalnego korka.

Domek jest w pełni samowystarczalny co oznacza, że nie jest podłączony do żadnych mediów- jest całkowicie poza siecią (off grid). Ogrzewany jest piecem opalanym drewnem. Wyposażony w 3 duże panele słoneczne umieszczone na dachu, które zapewniają mu energię elektryczną i ciepłą wodę. Gotowanie odbywa się na kuchence zasilanej butlą z gazem- propanem. Domek ma wbudowany system zbierania i filtrowania wody deszczowej. Zamiast szamba, bądź podłączenia do kanalizacji zastosowany został system szarej wody oraz toaleta kompostująca.

Całości samowystarczalnych rewelacji dopełnia to, że domek jest posadowiony na przyczepie! Oznacza to, że jest mobilny i można go zabrać w dowolne miejsce.

Po więcej informacji zapraszamy na bloga Marjolein: https://www.marjoleininhetklein.com/en/


Źródło: https://www.marjoleininhetklein.com/en/

Walden Studio

Fotografie: https://www.marjoleininhetklein.com/en/

Walden Studio

Aline Bouma

Tekst: Ija Tinyhouse.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *