The Bayside Bungalow

USA|Brittany Yunker|14,9m2

Klasyczny Tiny House na wzgórzu z widokiem na jezioro…

Dane projektu:
Nazwa:The Bayside Bungalow
Lokalizacja:Olimpia, USA
Projektant:Brittany Yunker/ Tumbleweed Tiny House Co
Powierzchnia:14,9m2 (160 ft2)
Typ:Tiny House/ Mobilny
Rok budowy:2010

Tiny House usytuowany w otoczeniu drzew owocowych i wysokich jodeł na obrzeżach Olympii w stanie Waszyngton, USA. Domek o prostej konstrukcji i dwuspadowym dachu charakteryzują pastelowe, ciepłe kolory, okiennice, drewniane rustykalne akcenty, elementy stylu naturalnego.

Tiny house wybudowany został na bazie gotowego planu projektu Tiny House modelu Cypress firmy profesjonalnie zajmującej się projektowaniem i budową- Tumbleweed Tiny House Co. Właścicielka  Brittany Yunker zastosowała kilka modyfikacji dostosowując projekt do swoich potrzeb. Domek wybudowała w 95% własnoręcznie nie posiadając żadnego doświadczenia budowlanego, jedynie z drobną pomocą przyjaciół, rodziny i profesjonalnego dekarza. Na swojej stronie internetowej wspomina, że uczestniczyła w warsztatach Tumbleweed Dream Big i Go Tiny. Budowa Tiny House zajęła jej 5 miesięcy i w 2010r. domek był już gotowy do zamieszkania.

Wiele przedmiotów Brittany kupiła jako używane (przyczepa, drzwi wejściowe, świetliki, tarcica itp.) Kuchnia wyposażona jest w lodówkę, płytę kuchenną, mikrofalówkę, zlew kupiony na pchlim targu w Meksyku. Zamiast ciężkich szafek kuchennych Brittany zastosowała zasłony z worków po kawie, które ukrywają półki. Jako podłogi użyła winylowych paneli imitujących deski (zmiany wilgotności i wibracji na drodze mogłyby spowodować wypaczenie desek). Ogrzewanie stanowi mini kominek gazowy i grzejnik elektryczny. Prysznic o rozmiarze RV, gorąca woda ze zbiornika 6-galonowego na propan-butan. Toaleta kompostowa Nature’s Head. Antresola dostępna z pomocą drabiny z pełnowymiarowym łóżkiem i świetlikiem. Dom posiada również przytulne miejsce do siedzenia przy oknie i mały ganek.

Dom zbudowany jest na 18 calowej przyczepie burtowej, która została zakupiona z drugiej ręki. Długość około 5,8m (19ft), szerokość 2,4m (8ft). W sumie 14,9m2 (160sft) powierzchni mieszkalnej wliczając antresolę.  Waga całości: około 6,300lbs czyli około 2857kg. Całkowity koszt domku wyniósł około 18000 USD (nie wliczając własnej pracy).

Tiny House na wynajem na serwisie Airbnb za 276 zł za dzień https://pl.airbnb.com/rooms/717914?af=1255102&c=direct_link


Źródło: https://baysidebungalow.com
Fotografie: Christopher Tack, TumbleweedTiny House Company
Tekst: Ija Tinyhouse.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *