Sturgis Tiny House

USA|Cubist Engineering|14,9m2

Prefabrykowany Tiny House Sturgis- nowoczesność w stylu lat 60…

Dane projektu:
Nazwa:Sturgis
Lokalizacja:Greenwich, NY, USA
Producent:Cubist Engineering
Powierzchnia:14,9m2 (170 ft2)
Typ:Tiny House/ Mobilny/ Prefabrykowany
Rok budowy:2017

Prosty Tiny House z płaskim dachem obłożony starannie deską cyprysową paloną techniką shou sugi ban. Jasne wnętrze tworzą bielone ściany, sufit oraz bielona dębowa podłoga. Po środku otwartej przestrzeni znajduje się miejsce wypoczynkowe z widokiem przez duże, kwadratowe okno. Charakteru przestrzeni dodaje sofa w stylu retro od West Elm, elementy z ciemnego orzecha włoskiego-modułowe stoliki oraz zabudowa meblowa z klonu.

Łóżko małżeńskie zawieszone jest pod sufitem- w ciągu dnia uwalnia cenną przestrzeń, a w nocy opada delikatnie po naciśnięciu przycisku. Tuż obok ulokowana jest kuchnia z szafkami z drewna orzechowego z klonowym blatem, białymi kafelkami, lodówką, dwupalnikową płytą indukcyjną, głębokim zlewem Kraus. Za przesuwnymi drzwiami ze szronionego szkła znajduje się łazienka wyłożona ceramicznymi płytkami Blendart  z toaletą Kohler i prysznicem z deszczownicą.

Na drugim końcu domku zaprojektowana została tzw.”przestrzeń obsesji” mogącą pomieścić wszystko to, co właściciel chce zabrać na idealny weekend: rowery, motocykl, może także służyć jako sypialnia dla dziecka. Miejsce to ma zdalnie sterowane, hydraulicznie podnoszone drzwi i wzmocnioną stalową podłogę.

Sturgis Tiny House zamontowany jest na niestandardowej przyczepie ze stali ocynkowanej ze zdejmowanymi kołami i zaczepem, dzięki czemu można go łatwo przenieść na miejsce, a następnie upuścić bezpośrednio na ziemię, eliminując potrzebę dźwigu lub dużej załogi. Podwozie jest dodatkowo izolowane i uszczelnione.

Ściany, podłogi i sufity domku wykonane są jako prefabrykaty z CLT – drewna klejonego warstwowo. Prefabrykowana konstrukcja skraca czasu budowy, jest niezwykle mocna i wytrzymała, a jednocześnie elastyczna, dzięki czemu budynek można bez obaw przewozić z miejsca na miejsce. Dzięki szczelnej skorupie i pasywnemu zyskowi słonecznemu przez okna, większość lokalizacji nie potrzebuje dodatkowej izolacji termicznej.

Po więcej informacji na temat Strugis Tiny House zapraszamy na stronę Cubist Engineering


Źródło: https://www.cubistengineering.com/
Fotografie: https://www.cubistengineering.com/
Tekst: Ija Tinyhouse.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *