Secluded Intown Treehouse

USA|Peter Bahouth|~15m2

Trzy domki na drzewie w centrum dużego miasta…

 

 

Dane projektu:
Nazwa:Secluded Intown Treehouse
Lokalizacja:Atlanta, USA
Projektant:Peter Bahouth
Powierzchnia:~15m2
Typ:Dom na drzewie
Rok budowy:2000

Zainspirowany zamiłowaniem do natury i wspomnieniami z dzieciństwa, ekologiczny aktywista Peter Bahouth zbudował kompleks trzech domów na drzewach na swojej działce porośniętej 165-letnim lasem sosnowym. Domki na drzewie są całkowicie otoczone bujną zielenią, ale jednocześnie są częścią dużego miasta Atlanta. Łączą w sobie to co najlepsze z obu światów: uczucie ucieczki z miasta oraz bliskość atrakcji miejskich.

Trzy domki zostały nazwane przez właściciela „Umysł”, „Ciało” i „Duch”. „Umysł” to salon, miejsce spotkań dla gości. „Ciało” to sypialnia wypełniona oryginalną sztuką z platformowym łóżkiem na kółkach, które można wysunąć na taras. „Duch” to otwarty element- okrągła platforma, która jest najwyższą z trzech i oferuje niesamowity widok na zachód słońca. Wszystkie domki połączone są między sobą drewnianymi mostami wiszącymi. Wnętrza ozdobione są mieszanką przedmiotów w stylu eklektycznym. Spektakularny efekt domki zyskują nocą, gdy całość oświetlona jest drobnymi lampkami. Domki nie posiadają łazienki- jest ona dostępna w prywatnym domu właściciela.

Około sześciu tygodni zajęło właścicielowi Peterowi Bahouthowi i budowniczemu Nickowi Hobbsowi budowa tych niesamowitych domków. Wiele materiałów użytych do budowy zostało pozyskanych z odpadów bądź surowców wtórnych. Np. okna domków na drzewie w Bahouth pochodzą z opuszczonej świątyni masońskiej w Południowej Karolinie.

Domki dostępne są na wynajem za cenę 375$ za noc https://www.airbnb.pl/rooms/1415908


Źródło: https://inhabitat.com/
Fotografie: © 2011 Lindsay Appel
Tekst: Ija Tinyhouse.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *