Roll It

Niemcy|University of Karlsruhe|12m2

Obracający się cylindryczny domek podzielony na funkcjonale sekcje…

Dane projektu:
Nazwa:Roll it
Lokalizacja:Karlsruhe, Niemcy
Architekt:C.Zwick i K.Jerabek, Prof.Matthias Michel-kierownik projektu, Uniwersytet w Karlsruhe
Powierzchnia:mniej niż 10m2
Typ:Kabina
Rok budowy:2009

To interesująca koncepcja, która określa ideę kompaktowego życia. Studenci z Uniwersytetu w Karlsruhe w Niemczech Christian Zwick i Konstantin Jerabek we współpracy z Instytutem Budownictwa i Projektowania Przemysłowego (ifib) zaprojektowali wyjątkowe cylindryczne schronienie. Składa się ono z trzech niezależnych cylindrycznych modułów, które mogą obracać się względem siebie, zmieniając funkcję domku.

Dom podzielony został na trzy sekcje oddzielnej funkcjonalności: salon/sypialnia, aneks kuchenny, toaleta. Domek w zależności od pozycji na jaką się obróci może być miejscem do spania, gotowania, siedzenia, nauki, miejscem do ćwiczeń. Zlew został ukryty pod deską powiązany ze zbiornikiem wody znajdującym się powyżej. Ponadto znajduje się miejsce do gotowania i szafki kuchenne. Na przeciwko znajduje się WC, które pomimo rotacji nie może być odwrócone do góry nogami.

Struktura zewnętrzna składa się ze nieruchomej skorupy z 4 pierścieni z płyt OSB, odpornej na skręcanie powłoki wewnętrznej oraz półprzezroczystej membrany jako osłony. Wnętrze obłożone w całości sklejką.

 


Źródło: https://www.detail.de
Fotografie: Institut für Tragkonstruktion (ift)
Tekst: Ija Tinyhouse.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *