Resort Isla Manshausen

Norwegia|Stinessen Arkitektur|30m2

Przeszklone domki zawieszone nad skalistym brzegiem morza

Dane projektu:
Nazwa:Resort Isla Manshausen
Lokalizacja:Manshausen, Norwegia
Architekt:Stinessen Arkitektur
Powierzchnia:30m2
Typ:Dom letniskowy/ Schronienie
Rok budowy:2015

Na wyspie Manshausen w Norwegii znajduje się kompleks Resort Isla Manshausen składający się z 4 przeszklonych domków letniskowych. Trzy z czterech kabin wbudowane zostały w kamienisty brzeg, częściowo zawieszone nad morzem. Jedna z kabin znajduje się na naturalnej formacji skalnej powyżej. Ustawienie i orientacja wszystkich kabin podyktowane było panoramicznymi widokami oraz zapewnieniem prywatności gości.

Konstrukcja kabin z litego drewna wykończona została modrzewiem, który z upływem czasu zmieni naturalnie kolor na srebrno-szary. Duże przeszklenia, wykonane na zamówienie, klejone zostały na zewnątrz konstrukcji, aby zapewnić gładką powierzchnię dla wiatrów oraz nie ograniczać panoramicznych widoków. Kabiny oprócz schronienia i komfortu oferują swoim gościom niezwykły kontakt z żywiołami na zewnątrz: morzem, skalistym krajobrazem, zmieniającą się pogodą i porami roku, a nawet zorzą polarną.

Kabiny mogą pomieścić od dwóch do czterech osób albo pięcioosobową rodzinę.  Aby spełnić wymagania funkcjonalne gości, stworzono wystarczająco dużo miejsca na bagaż i wyposażenie. Mamy do dyspozycji sypialnię z podwójnym łóżkiem, wygodną łazienkę, aneks kuchenny oraz przestronny pokój dzienny. W pokoju dziennym usytuowane zostało główne, podwójne łóżko. Odsunięte jest od szklanych ścian tak, aby zapewnić prywatność,  a jednocześnie nie ograniczać widoku nadmorskiego krajobrazu.

 


Źródło: http://www.snorrestinessen.com/manshausen http://www.manshausen.no/en/huts/
Fotografie: © Siggen Stinessen , © Steve King
Tekst: Ija Tinyhouse.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *