Alpha Tiny Home

USA|New Frontier|23m2

Nowoczesny, mobilny Tiny House z drewnem Shou Sugi Ban i tarasem…

Dane projektu:
Nazwa:Alpha Tiny Home
Lokalizacja:Nashville, TN, USA
Projektant:NEW FRONTIER, David Latimer
Powierzchnia:23m2 (246 ft2)
Typ:Tiny House/ Mobilny
Rok budowy:-

Mobilny domek ma prosta formę, duże przeszklenia i płaski dach. Z zewnątrz starannie wykończony  naturalnymi materiałami: sidingiem z drewna czerwonego cedru kanadyjskiego (powlekanego lakierem) oraz z tzw.: Shou Sugi Ban czyli drewna zwęglonego wg. tradycyjnej japońskiej metody. Dach pokryty został blachą na rąbek stojący w kolorze czarnym.

Wnętrze domku zostało starannie zaprojektowane pod względem stylistyki i funkcjonalności. Całość ma nowoczesny charakter i jest jakby mieszanką stylu industrialnego ze stylem rustykalnym. Białe powierzchnie mebli i płytek Subway oraz elementy ze stali nierdzewnej zostały skontrastowane przez heblowane drewno z recyklingu. Rustykalnego charakteru dodaje dodatkowo oświetlenie z  żarówkami Edison zawieszone pod drewnianym sufitem.

Funkcjonalnie domek mieści: kuchnię na podwyższeniu, które w razie potrzeby zamienia się w jadalnię ze stołem na 8 osób, łazienkę z pralnią, sypialnię na antresoli. Kuchnia jest wyposażona w zlewozmywak ze stali nierdzewnej, lodówkę, kuchnię indukcyjną, okap, zmywarkę, toster, półki ze stali nierdzewnej, granitowy blat. Łazienka wyposażona jest w wannę z hydromasażem, prysznic, toaletę kompostową i zabytkowe lustro. Domek posiada pełną instalacje elektryczną, oświetleniową. Wyposażony jest w mini klimatyzację oraz przepływowy podgrzewacz ciepłej wody.

Charakterystyczną cechą tego małego domku jest rozkładany, drewniany taras, który można zamknąć w bryle budynku, kryjąc tym samym duże przeszklenie. Kolejną ciekawostką są aluminiowo-szklane, segmentowo otwierane wrota garażowe, które razem ze szklanymi drzwiami przesuwnymi dają możliwość otworzenia na przestrzał środkowej części domku. Takie rozwiązanie umożliwia doskonały kontakt z przyrodą i otoczeniem.

Domek jest dostępny jako model seryjny. Cena Tiny House to 95000 USD. Trzeba przyznać, że to dość duża kwota jednak cena obejmuje stan z kompletnym wykończeniem i wyposażeniem, a wszystko jest naprawdę w wysokim standardzie.


 


Źródło: http://www.newfrontiertinyhomes.com/
Fotografie: Garett Buell  Studiobuell.com 
Tekst: Ija Tinyhouse.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *