TinyBox

Francja|La Manufacturette|15m2

Alternatywny Tiny House z Francji…

Dane projektu:
Nazwa:TinyBox
Lokalizacja:Bordeaux, Francja
Projektant:Association La Manufacturette
Powierzchnia:15m2
Typ:Tiny House / Mobilny
Rok budowy:2017

TinyBox to mały, mobilny domek położony w alternatywnym ekosystemie DARWIN w Bordeaux we Francji. Dom został sfinansowany przez crowdfunding, a następnie zbudowany przez stowarzyszenie Association La Manufacturette i udostępniony do wynajmu.

TinyBox o powierzchni 15 m2 został zbudowany przy użyciu materiałów ekologicznych, pochodzących z recyklingu oraz ze źródeł zarządzanych w sposób zrównoważony.

Kuchnia została zbudowana z drewna z palet i wyposażona w kuchenkę na bioetanol. Domek ogrzewany jest małym piecem na pelet. Do zasilania służy panel słoneczny z baterią, ładowarka termoelektryczna i generator dynamo, który również ma baterię. Łazienka wyposażona jest w kompostującą toaletę i prysznic z drewnianej balii. Domek posiada też małą czytelnię, gdzie można wymieniać się książkami.

TinyBox dostępny jest na wynajem za pośrednictwem TinyBox lub Airbnb. Ceny zaczynają się od 37 za noc. Możesz odwiedzić stronę TinyBox, aby uzyskać więcej informacji na temat małego domku i ekosystemu DARWIN: TinyBox

 Źródło: TinyBox
Fotografie: © Association La Manufacturette
Tekst: Ija Tinyhouse.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *