Tiny House POD-Idladla

RPA|POD-Idladla|17,28m2

Kompaktowy nano-dom podzielony na wielofunkcyjne przestrzenie…

Dane projektu:
Nazwa:POD-Idladla
Lokalizacja:Johannesburg, RPA
Architekt:Clara da Cruz Almeida
Powierzchnia:17,28m2
Typ:Tiny House/ Prefabrykowany/ Modułowy
Rok budowy:2014

 

POD-Idladla jest prefabrykowanym nano-domem zaprojektowanym i wyprodukowanym w RPA przez architekta Clara da Cruz Almeida oraz designerów z Dokter and Misses. Pojedyncze jednostki o powierzchni 17,28m2 można łączyć ze sobą w różnych konfiguracjach w celu utworzenia większych, wielofunkcyjnych przestrzeni mieszkalnych.

POD-Idladla to domek montowany na małym fundamencie. Kryty jest jednospadowym, stromym dachem, który maksymalizuje potencjał słoneczny- miejsce na panele słoneczne. Fasada w kolorze biało-miętowym ma za zadanie odbijać surowe promienie słoneczne i zapewnić chłód wewnątrz pomieszczeń.

Od frontu domek posiada zadaszone patio o powierzchni 9m2, które zachęca do spędzania czasu na zewnątrz. Do przestrzeni dziennej prowadzą duże, przesuwno-składane drzwi tarasowe zapewniające naturalną wentylację. Dzięki nim zewnętrzną przestrzeń patio można połączyć z wewnętrzną przestrzenią dzienną. Domek podzielony jest na wielofunkcyjne przestrzenie. Wnętrze jest otwarte, a wysokie sufity i antresola nadają mu przestronny charakter. Po prawej stronie salony ulokowany został aneks kuchenny, po lewej blat spełniający rolę biurka lub stołu jadalnianego. Na ścianach umieszczone zostały półki i szafki, które organizują miejsce do przechowywania. Na antresoli znajdują się dwa wygodne miejsca do spania, ale może ona pełnić inną funkcję. Pokój z tyłu domku może posłużyć jako pokój gościnny, albo biuro, albo pralnia. Korytarz pomiędzy przednią a tylną przestrzenią domku mieści strefę otwartego prysznica i zamkniętej toalety.

Ten tiny house dostępny jest tylko w RPA za cenę: 270 000 ZAR (około 78 000 PLN) do 800 000 ZAR (około 240 000 PLN), w zależności od wyposażenia dodatkowego, takiego jak panele słoneczne i systemy szarej wody.

 


Źródło: http://www.pod-idladla.com
Fotografie: http://www.pod-idladla.com
Tekst: Ija Tinyhouse.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *