Tiny House Intrépide

Francja|Baluchon|~19m2

Tiny House dopracowany w każdym calu, prosty i praktyczny…

Dane projektu:
Nazwa:Tiny House Intrépide
Lokalizacja:Annecy, Francja
Projektant:Baluchon
Powierzchnia:~19m2
Typ:Tiny House / Mobilny
Rok budowy:2018

Tiny house Intrépide (Nieustraszony) to domek zaprojektowany przez Baluchon dla Emilie, Damien i ich psa. Posadowiony na przyczepie o długości użytkowej 6m, ma całkowitą wysokość 4,15m.

Prosta bryła domku pokryta jednospadowym dachem z zewnątrz obłożona okładziną z czerwonego cedru w trzech odcieniach. Wejście do salonu dostępne poprzez podwójne, szklane drzwi nad którymi widnieje daszek w postaci skrzynki na kwiaty.

Wnętrze domku jest nowoczesne i przytulne jednocześnie. W salonie na przeciw drzwi wejściowych znajduje się ława-sofa długości 1,80 m z wbudowanym schowkiem. Boczną ścianę wypełnia po całości biurko. Nad nim duża półka, która stanowi dodatkowe miejsce do przechowywania. Po prawej stronie od wejścia znajduje się piec opalany drewnem.

Kuchnia podzielona na dwa meble stojące naprzeciw siebie pokryte litymi, dębowymi blatami. Znajdziemy tu lodówkę, podwójny przepływomierz VMC, zlewozmywak ze stali nierdzewnej, piekarnik, płytę grzewczą z butlą gazową i zasobnik ciepłej wody.

Łazienka wyposażona w prysznic o wymiarach 80x80cm, suchą toaletę kompostującą, dużą szafę oraz pralkę.

Sypialnia to pokaźna antresola o długości 3 m i 2,15 m szerokości dostępna za pomocą stałej drabiny na przedłużeniu ławy salonu.

Co ciekawe, domek jest w pełni izolowany naturalnymi materiałami takimi jak: wełna owiec – podłoga; bawełna, len i konopie – ściany; włókno drzewne – sufit.

Po więcej informacji na temat tego Tiny House zapraszamy na: http://www.tinyhouse-baluchon.fr

Źródło: Baluchon
Fotografie: © Vincent Bouhours
Tekst: Ija Tinyhouse.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *