Tiny Chalet

Austria|SteinerArt&Design|~40m2

Drewniana chatka w stylu alpejskim na wakacje i na codzień

Dane projektu:
Nazwa:Tiny Chalet
Lokalizacja:Tannheim Berge, Tyrol, Austria
Projektant:Steiner Art & Design
Powierzchnia:~40m²
Typ:Mały domek/ Mobilny
Rok budowy:2016

Tiny Chalet w Alpach Tyrolskich udowadnia, że spójnie i funkcjonalnie zaprojektowana przestrzeń może być wygodna nie tylko do zimowego wypoczynku, ale i do mieszkania na co dzień. Tiny Chalet to pilotażowy projekt projektantki wnętrz Sabine Steiner z Steiner Art & Design z Niemiec. Firma oferuje modułowe typy domków dla hoteli i klientów prywatnych we wszystkich konfiguracjach i rozmiarach. Domki produkowane są w fabryce z modułów, które dowożone są ciężkim transportem na miejsce przeznaczenia. Możliwe do zamieszkania są w ciągu kilku dni. Drewniany domek tego typu, w stanie surowym, bez mebli można kupić za cenę: 100 000 Euro. W luksusowej wersji z cennymi tkaninami i meblami wykonanymi na zamówienie- 200 000 Euro.

Ściany wewnętrzne i zewnętrzne tego domku są prawie w całości wykonane z drewna z odzysku ze starych farm i stodół z okolicy.

Niemal wszystkie akcesoria wykonane są z naturalnych materiałów, takich jak len, futro i skóra. Wszystkie meble wykonane są ze starego drewna. Poduszki na tarasie są ze sklepu: FINE.

Rustykalne wnętrze ożywiają barwy burgunda i czerwieni, które pojawią się na tkaninach oraz sprzętach (kuchenka elektryczna firmy Kaiser). Aneks kuchenny ze zlewem ceramicznym, wykonany ze starych desek dębowych i bukowych, pokryty został ciemnym blatem z granitu.

Lodówka ukryta jest w szafce na przeciwko kuchni pod telewizorem.

Kominek obłożony kamieniem, szarym gnejsem, jest sercem Tiny Chalets. Chata jest ogrzewana przez kominek, ale także przez ogrzewanie podłogowe.

Sypialnia znajduje się na antresoli. Łóżko z drewna sosnowego, kryje pod sobą szuflady. W komodach po prawej stronie łóżka znajduje się miejsce na ubrania. Po lewej stronie znajduje się elektryczny zbiornik na wodę.

Podłoga i ściany łazienki wykonane są z szarej metamorficznej skały-kwarcytu. Umywalka wykonana jest z otoczaka, a blat pod umywalką z gnejsu.

Jeśli ktoś miałby ochotę wypróbować ten konkretnie egzemplarz Tiny House to rezerwacja noclegu możliwa jest tutaj: Chalet Grand Flüh Ensemble. Ceny 125 € poza sezonem i 160 € na osobę w szczycie sezonu.

Źródło:Houzz.de
Fotografie:Günter Standl
Tekst:Tinyhouse.pl

One thought on “Tiny Chalet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *