Tiny Adventure Home

USA|Tiny Heirloom|~20m2

Luksusowy Tiny House ze ścianką wspinaczkową i wnętrzem w stylu industrialne boho…

Dane projektu:
Nazwa:Tiny Adventure Home
Lokalizacja:Oregon, OR, USA
Producent:Tiny Heirloom
Powierzchnia:~20m2
Typ:Tiny House/ Mobilny
Rok budowy:-

Ten maleńki dom posiada pełną zewnętrzną ścianę wspinaczkową i wiele ciekawych detali w środku. Zbudowany przez producenta Tiny House w USA- Tiny Heirloom- na zamówienie pary zapalonych wspinaczy górskich. Wyposażony jest w prawdziwą ścianę wspinaczkową na zewnątrz, wykonaną z modułowych paneli Rockwerx, umożliwiającą właścicielom wspinanie się po zaparkowaniu. Dom opiera się na dwuosiowej przyczepie o długości 8,5 m (28ft).

Tiny Adventure Home został zaprojektowany w celu maksymalizacji ekspozycji na zewnątrz- otwarcia na otaczające widoki. Udało to się dzięki zastosowaniu dużej, segmentowej, przeszklonej bramie garażowej (podobnie jak w modelu Alpha Tiny House).

Wnętrze wykończone jest w bardzo wysokim standardzie- połączenie stylu industrialnego z elementami stylu boho.

Układ funkcjonalny nieco różni się od standardowych rozwiązań Tiny House’ów. Po środku budynku znajduje się zwarta kuchnia z piekarnikiem, kuchenką, zlewozmywakiem i lodówką. Obok jadalnia ze stołem i dwoma ławami, zapewniająca wystarczająco dużo miejsca dla sześciu osób. Drewniany stół ma możliwość obniżenia tak, aby dopasować się do ław tworząc dodatkową sypialnię.

Na drugim końcu budynku znajduje się przestronna łazienka z narożną wanną z prysznicem i toaletą. Łazienka jest o wiele większa niż te, które zwykle widuje się w Tiny House’ach. Wejście do łazienki otoczone jest łukiem obłożonym mozaiką. Interesującym rozwiązaniem są drewniane, łukowe drzwi, które przesuwają się na szynie.

Tiny Adventure Home posiada dwie antresole dostępne za pomocą ruchomej drabiny. Pierwsza znajduje się nad jadalnią i zawiera przestrzeń biurową z małym biurkiem, krzesłem i poduszkami, a druga- nad łazienką i tworzy sypialnię z podwójnym łóżkiem.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę Tiny Heirloom


Źródło: https://newatlas.com  , Tiny Heirloom
Fotografie: https://newatlas.com  , Tiny Heirloom
Tekst: Ija Tinyhouse.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *