The Monocle Tiny House

USA| Wind River Tiny Homes|22,3m2

Klimatyczny Tiny House ze spektakularną łazienką…

Dane projektu:
Nazwa:The Monocle Tiny House
Lokalizacja:Chattanooga, TN, USA
Projektant:Wind River Tiny Homes
Powierzchnia:22,3m2
Typ:Tiny House / Mobilny
Rok budowy:2017

The Monocle Tiny House to domek, który emanuje wysokiej jakości rzemiosłem i przemyślanym wzornictwem. Czyste linie, mieszanka bieli i drewna w złotych tonach oraz rustykalne akcenty nadają mu wyjątkowy charakter.

The Monocle Tiny House został zaprojektowany i zbudowany przez Wind River Tiny Homes dla pary z Kalifornii. To domek o wymiarach 24’x 10′ czyli 7,30m długości na, aż 3,05m! szerokości.

Przez podwójne, szklane drzwi dostajemy się do otwartego salonu z kominkiem i sofą. Salon jest na tyle przestronny, że istnieje możliwość ulokowania sypialni na parterze pomimo istniejącej antresoli. Na bocznej ścianie zaprojektowana została kuchnia z funkcjonalnym blatem i otwartymi półkami na ścianach. Dodatkowo zaprojektowano wyspę z podwieszanymi na stalowych linkach półkami, które dodają miejsca do przechowywania przy zachowaniu otwartego układu.

Na szczególną uwagę w tym projekcie zasługuje łazienka i garderoba. Garderoba posiada dwie suwane szafy wykończone drewnianą mozaiką, z uchwytami z miedzianych rur. Szafy oferują 2,5m długości do zawieszenia oraz dużo półek, a wszystko oświetlone jest lampkami LED. Przestronna łazienka wykończona została szarymi płytkami ceramicznymi, drewnem i mozaiką z kamieni. W oszklonym wykuszu znajduje się zabudowana wanna z hydromasażem oraz duże okrągłe okno. Oprócz wanny łazienka mieści się otwarty prysznic z deszczownicą, ceramiczną umywalkę oraz toaletę kompostującą.

Cena Monocle Tiny House za stan jak na zdjęciach to około 79 900 USD $.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: Wind River Tiny Homes

 Źródło: Wind River Tiny Homes
Fotografie: © Wind River Tiny Homes
Tekst: Ija Tinyhouse.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *