The Mars Case

Chiny|OpenArchitecture|12m2

Futurystyczna wizja domu przyszłości na Marsie…

Dane projektu:
Nazwa:Mars Case
Lokalizacja:Pekin, Chiny
Architekt:Open Architecture
Powierzchnia:12m²
Typ:Kabina
Rok budowy:2018

MARS Case to prototyp kapsuły mieszkalnej zaprojektowany przez Open Architecture we współpracy z chińską firmą elektroniczną Xiaomi, zaprezentowany na targach China House Vision 2018 w Pekinie.

Projekt zakłada, że ludzkość będzie zmuszona osiedlić się na Marsie ograniczając przy tym konsumpcję oraz zbędne przedmioty, podczas gdy ponowne użycie i recykling odgrywać będą kluczową rolę.

Kabinę MARS Case tworzy lekki i kompaktowy moduł o wymiarach: 2,4 x 2,4 x 2m zawierający wszelkie nowoczesne technologie. Do pełnych rozmiarów rozkłada się w formie pompowanej bańki, która stanowi dodatkową psychologiczną przestrzeń do życia. Wszystkie elementy i nadmuchiwane przestrzenie mieszkalne są łatwe do złożenia i przenoszenia. Wnętrze pozbawione jest zbędnych ozdób, łączy w sobie nowoczesną architekturę, technologię i design.

Ten sprytny, mały domek przyszłości ponownie wykorzystuje ciepło, kondensację i odpady generowane przez różne urządzenia elektroniczne w nim zawarte, integrując przepływy w unikalny ekosystem. Innymi słowy: energia, woda i powietrze zostaną w całości poddane recyklingowi w systemie, minimalizując zużycie zasobów. Wszystkie elektroniczne urządzenia mogą być sterowane przez smartfona.

Źródło: OpenArchitecture , Designboom
Fotografie: wu qingshan, OpenArchitecture
Tekst: Tinyhouse.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *