The Highland Tiny House

USA|Incredible Tiny Homes|~35m2

Amerykański Tiny House z klimatem starej, angielskiej chaty…

Dane projektu:
Nazwa:The Highland Tiny House
Lokalizacja:Mirristown, TN, USA
Projektant: Incredible Tiny Homes
Powierzchnia:22m2 (~35m2 z antresolą)
Typ:Tiny House / Mobilny
Rok budowy:

The Highland Tiny House produkcji Incredible Tiny Homes to domek na kołach o wymiarach 10′ x 24′ czyli 3 x 7,30m. To dobry przykład, aby zobrazować jak dodatkowe 50cm na szerokości typowego Tiny House, może robić kolosalną różnicę w przestrzeni.

The Highland Tiny House to domek amerykański stylizowany na europejską chatkę (english cottage). Ściany z zewnątrz obłożone są cedrowym gontem, deskami oraz białym tynkiem. Dwuspadowy dach poprzecinany trójkątnymi lukarnami, kryty jest strzechą (co prawda syntetyczną: endureedthatch.com).

Wnętrze wykończone białym tynkiem wydaje się przestronne i jasne. Liczne otwory i strzeliste lukarny powodują ciekawą grę światła na ścianach i suficie. W środku niewątpliwie czuć klimat starej chaty.

Drzwi zewnętrzne prowadzą do małego korytarza, z którego bezpośrednio możemy dostać się do łazienki. Idąc dalej przechodzimy do otwartego salonu z aneksem kuchennym. Kuchnię w stylu angielskim zdobią szare szafki i drewniane blaty. Wyposażona jest w elektryczną kuchenkę, lodówkę i zlew z fartuchem ( farmhouse sink). W salonie znajduje się duże łóżko typu Murphy (czyli chowane w ścianie), stare drewniane biurko oraz dwa fotele. Po drabinie możemy dostać się na ogromną antresolę, mieszczącą dwa podwójne łóżka. Ta przestrzeń może służyć jako biuro, bądź schowek. Łazienka wyposażona jest w prysznic, standardową toaletę i pralko-suszarkę.

The Highland jest obecnie w sprzedaży. Cena tego Tiny House to: 65 000 $ USD. Po więcej informacji zapraszamy na stronę: Incredible Tiny Homes

Źródło: Incredible Tiny Homes
Fotografie: © Incredible Tiny Homes
Tekst: Ija Tinyhouse.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *