Scandinavian Modern Tiny House

Dania| Simon Steffensen|24m2

Nowoczesna chatka, skandynawski design…


Dane projektu:
Nazwa:Scandinavian Modern Tiny House
Lokalizacja:Jutlandia, Dania
Projektant:Simon Steffensen
Powierzchnia:24m²
Typ:Tiny House /Small House
Rok budowy:2015

Lubiany ze względu na elegancję, prostotę i funkcjonalność- skandynawski design- popularny na całym świecie za sprawą mebli IKEA. Ten niewielki domek o powierzchni 24 m2, położony w regionie Jutlandii w Danii, ucieleśnia wiele cech skandynawskich. Zaprojektowany i zbudowany przez architekta Simona Steffensena jako dom letniskowy o wymiarach 6,05 na 3,38 m, miał być eksperymentem prostego stylu życia na małej przestrzeni.

Proste wnętrze zostało zaprojektowane jako otwarta przestrzeń z wydzieloną łazienką. W zależności od pory dnia pełni funkcję jadalni / salonu / miejsca do spania. Mały aneks kuchenny został umieszczony na ścianie działowej łazienki, co upraszcza instalacje. Po drabinie można dostać się do zacisznej sypialni na antresoli nad łazienką.

Drewno odgrywa znaczącą rolę w tym projekcie wprowadzając ciepłą, naturalną atmosferę charakterystyczną dla skandynawskich przestrzeni. Dębowe deski na podłodze przechodzą płynnie na tylną ścianę. Ściany szczytowe pozostawiono minimalistycznie białe, a sufit obłożono listewkami. Całość dopełniają błękitne akcenty, a doświetlenie zapewniają liczne okna.

Z zewnątrz domek obłożony jest deskami barwionymi na czarno z detalem równych rzędów z nierdzewnych gwoździ. Dwuspadowy dach pokryty blachą tworzy z jednej strony szeroki okap, zacieniając w całości przeszkloną ścianę, wyjście na taras. Nawis z boku budynku, chroni strefę wejścia tworząc werandę.

Źródło:TreeHugger
Fotografie: Faerch-Co
Tekst:Tinyhouse.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *