Renowacja przyczepy Airstream Marjorie

USA|Bonnie Christine|~19m2

Kultowa przyczepa zyskuje nowe wnętrze w stylu Vintage…

Dane projektu:
Nazwa:Airstream Marjorie
Lokalizacja:USA
Projektant:Bonnie Christine
Powierzchnia:~19m²
Typ:Przyczepa kempingowa
Rok budowy/ renowacji:1962/ 2018

Airstream to ikona wzornictwa w świecie pojazdów rekreacyjnych. To amerykańska marka przyczep turystycznych, które łatwo rozpoznać dzięki charakterystycznemu kształtowi ich zaokrąglonego i polerowanego, aluminiowego nadwozia. Kształt tej sylwetki sięga lat trzydziestych i opiera się na projektach stworzonych przez Hawley Bowlus.

Przyczepa Airstream była marzeniem projektantki wzornictwa Bonnie i jej męża Davida. Udało im się kupić przyczepę z 1962 roku za cenę 18 000 USD. Poprzedni właściciel wykonał kompletną renowację, więc nowym właścicielom pozostało tylko nadanie charakteru wnętrzu i wyposażenie.

Marjorie, bo taką nazwę zyskała przyczepa na cześć pierwszej właścicielki, ma długość 7,9m, szerokość 2,4m i kryta jest oryginalnie kolebkowym dachem. Na jednym jej końcu znajduje się łazienka z prysznicem i umywalką, na drugim- kącik jadalniany, a pomiędzy kuchnia i wypoczynek. Przyczepa posiada dwa potencjalne miejsca do spania. Pierwsze jest możliwe po przeobrażeniu ław w jadalni; drugie to dwie sofy na przeciw siebie, które po zainstalowaniu kawałka blatu zmieniają się w łóżko rozmiaru „king size”.

Po aranżacji to malutkie wnętrze robi wrażenie spójnej, świeżej przestrzeni o niezwykle eleganckim charakterze. Białe wykończenie ścian dopełniają laminowane podłogi o wzorze francuskiej jodełki. Sofy obszyte zielonym aksamitem doskonale współgrają ze zgaszonymi zieleniami i różami kwiecistych tapet słynnego projektanta Williama Morrisa. Tapety zdobią ściankę dzielącą łazienkę, jak również przesuwne drzwi do łazienki. Blaty kuchni i jadalni zrobione zostały z drewna orzechowego. Obłe wnętrze łazienki pokryte jest drobną, okrągłą mozaiką „pennytile” z czarną fugą. Całość aranżacji uzupełniają miedziane, mosiężne akcenty oraz nietuzinkowe dodatki i oświetlenie.

Więcej znajdziesz na blogu projektantki i właścicielki tej wyjątkowej przyczepy.

 Źródło: https://bonniechristine.com
Fotografie: https://bonniechristine.com
Tekst: Ija Tinyhouse.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *