Portable Home ÁPH80

Hiszpania|Ábaton Architectura|27m2

Cementowa bryła małego domku skrywa imponujące wnętrze…

Dane projektu:
Nazwa:Portable Home ÁPH80
Lokalizacja:Hiszpania
Projektant:Ábaton Architectura
Powierzchnia:27m2
Typ:Mobilny/Prefabrykowany
Rok budowy:2013

Portable Home ÁPH80 to prefabrykowany, minimalistyczny domek o powierzchni 27m2 (9mx3m) zaprojektowany przez Ábaton Architectura. Prosta forma budynku z dwuspadowym dachem została z zewnątrz obłożona jasno-szarymi panelami cementowymi. Ten sam materiał kryje ściany, dach i okiennice. Duże otwory zapewniają kontakt z otoczeniem, ale mogą być w pełni zasłonięte. Po zasłonięciu otworów budynek przeistacza się w zamkniętą, „betonową fortecę”. Cementowa fasada jest wentylowana oraz ocieplona 12cm izolacją termiczną.

Wnętrze budynku jest jasne i jednolite. Ściany i sufit pokryte są tym samym materiałem: drewnianymi płytami z hiszpańskiej jodły barwionymi na biało. Podłogi są drewniane, również barwione na biało. Wysokość pomieszczeń w szczycie to 3,5m. Funkcjonalnie domek zawiera w sobie 3 wygodne pomieszczenia idealne dla 2 osób: salon z aneksem kuchennym, w pełni wyposażoną łazienkę i dwuosobową sypialnię.

Wykorzystane w budowie drewno pochodzi z regulowanych upraw leśnych, a większość materiałów można poddać recyklingowi.

Domek dostarczany jest na miejsce jako gotowy, transportowany za pomocą ciężarówki. Czas produkcji: 4-6 tygodni. Cena domku zaczyna się od 21 900 €.

Nagrody: 2 A+ Architizer Awards 2014 for Architecture+Living Smaill and Single Family House XS

Po więcej informacji zapraszamy na stronę ABATON


Źródło: ABATON
Fotografie: © Juan Baraja
Tekst: Ija Tinyhouse.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *