Podwójnie rozsuwany Mint Loft # 8

Kanada| Mint Tiny Homes|~35m2

Tiny House podwójnie rozsuwany na szerokość…

Dane projektu:
Nazwa:Mint Loft # 8
Lokalizacja:Vancouver, B.C., Kanada
Architekt:Mint Tiny House Company
Powierzchnia:~27,5m2 (podstawa) ~35m2 (po rozłożeniu z antresolą)
Typ:Tiny House / Mobilny
Rok budowy:2018

Tiny House autorstwa Mint Tiny Homes, to malutki dom o długości prawie 11m ( przyczepa 36′ ). Dzięki dwóm wysuwanym ścianą, przekształca się w przestronną przestrzeń mieszkalną o wspaniałym wnętrzu.

Prosta bryła domku z dachem dwuspadowym pokryta jest czarną deską z listewkami i czarnym metalowym dachem. Jedynym akcentem kolorystycznym jest żółta markiza tarasowa, która zdobi główne wejście i chroni przed deszczem i słońcem. Do środka możemy się dostać za pomocą dwóch par przeszklonych drzwi zewnętrznych: wejście główne prowadzi wprost do salonu, drugie drzwi to wyjście z sypialni na drugim końcu domu.

Wnętrze, dzięki rozsuwanym systemom można wspaniale modyfikować. Zastosowano tu system, który można porównać do szuflady, której ścianki stanowią ściana/sufit/podłoga. Pierwsze wysunięcie „szuflady”- poszerza salon. Kanapa cofa się pozostawiając dużo miejsca na stolik i dodatkowe siedzenia. Druga „szuflada” poszerza sypialnię, dzięki czemu mieści się tu duże łóżko z wygodną komunikacją wokół niego oraz spora garderoba.

Kuchnia, którą zdobią szare szafki kuchenne i blaty kwarcowe, jest w pełni wyposażona w: barek śniadaniowy, kuchenkę gazową i piekarnik, zmywarkę, lodówkę.

W łazience znajduje się umywalka z kamiennym blatem, ogromny prysznic otoczony szklaną zabudową oraz wyłożony ozdobnymi płytkami, pralka i suszarka oraz toaleta ze spłuczką.

Jakby tego było mało to nad łazienką znajduje się dodatkowa sypialnia na antresoli dostępna za pomocą do drabiny.

Całość w przybliżeniu można określić na jakieś 35m2 powierzchni użytkowej.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego niewielkiego domu, skontaktuj się z Mint Tiny Homes.

Źródło: Mint Tiny House Company
Fotografie: © Mint Tiny House Company
Tekst: Ija Tinyhouse.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *