NestHouse

Szkocja| Tiny House Scotland|30m2

Uroczy, mały domek z ciekawym wzornictwem w stylu skandynawskim…

Dane projektu:
Nazwa:NestHouse
Lokalizacja:Szkocja
Projektant:Jonathan Avery
Powierzchnia:10-30m2
Typ:Modułowy/ Mobilny
Rok budowy:2016

NestHouse autorstwa Jonathan’a Avery’a z Tiny House Scotland charakteryzuje się estetycznym wzornictwem i indywidualnym kunsztem. Nie trudno znaleźć inspirację Scandi w kolorowej, malowanej,  drewnianej formie NestHouse – zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej.

NestHouse to domek modułowy i mobilny. Wykonywany w fabryce, dostarczony na miejsce jako w pełni wykończony. Ma 3,4 m szerokości i jest dostępny w trzech podstawowych długościach: małym – 3,6 m, średnim – 4,8 m oraz dużym – 6,0 m i opiera się na głównym module Live. Moduł Live może być używany samodzielnie, na przykład jako biuro lub studio, lub może zostać rozbudowany dodatkowymi modułami: Enter ( Wiatrołap), Bathe (Łazienka), Sleep (Sypialnia). W sumie daje to wewnętrzne obszary o powierzchni od 10 m2 do 30 m2.

NestHouse nie jest typowym domkiem letniskowym, ale porządnym domem w małej skali ważącym 5-10 ton! Może być wspaniałą alternatywą dla zrównoważonego stylu życia. Ma w pełni izolowaną i uszczelnioną drewnianą konstrukcję dachu / ścian / podłogi- podobnie jak budynki pasywne i podwójne lub potrójne szklone okna. Może być również dostosowany do funkcji „off grid”.

Przestrzeń domu jest otwarta, holistyczna, wypełniona światłem. Za pomocą wolnostojących mebli można ją dowolnie konfigurować, pozostawiając mnóstwo wolnego miejsca. Kuchnia jest umieszczona pod ścianą, a przestrzeń centralną wypełnia duży stół jadalniany lub do pracy. W części wypoczynkowej znajduje się sofa, piec opalany drewnem i kręte schody prowadzące na antresolę. Pod schodami znajduje się schowek z zestawem inteligentnych, rozkładanych mebli do przechowywania książek i nie tylko. Pod antresolą mieści się spora łazienka z wanną.

Cena małego domku NestHouse zaczyna się od około 40 000 funtów, aż do 60 000 funtów w zależności od wielkości, poziomu specyfikacji itp.

Po więcej informacji zapraszamy na: Tiny House Scotland


Źródło: https://tinyhousescotland.co.uk
Fotografie: © Jonathan Avery
Tekst: Ija Tinyhouse.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *