McKanzie Tiny House

USA|WoodIronTinyHomes|11,1m2

Tiny House z myślą o poszukiwaczach przygód…

Dane projektu:
Nazwa:McKenzie Tiny House
Lokalizacja:Sisters, OR, USA
Projektant:Wood Iron Tiny Homes
Powierzchnia:11,1m2 (120sft)
Typ:Tiny House / Mobilny
Rok budowy:2018

McKenzie Tiny House to domek wybudowany przez firmę Wood Iron Tiny Homes na przyczepie 16′ (4,88m długości). Ten mały domek o powierzchni 11,14m2 oferuje możliwości off-grid i całoroczne korzystanie z rekreacji.

Z zewnątrz ściany domku pokryte są cedrowym gontem oraz czarną sklejką na których widnieje metalowy, turkusowy rysunek rzeki. Zakrzywiony dach pokryty blachą, nadaje mu aerodynamiczny kształt oraz stanowi ochronę przed żywiołami. Domek posiada dostępny z zewnątrz, pojemny schowek, do którego drzwiczki znajdują się po obu stronach na tyle domku. To wygodna przechowalnia narzędzi do biwakowania, wędrówek, wspinaczki, wędkowania itp.

Wnętrze domku stanowi otwarta przestrzeń z wydzieloną łazienką. W kuchni znajduje się kuchenka z piekarnikiem zasilana gazem- propanem, okap kuchenny ze stali nierdzewnej, głęboki zlew i wysuwana lodówka / zamrażarka. Na przeciw ulokowano wielofunkcyjny drewniany blat, który zapewnia miejsce do spożywania posiłków, pracy itp.

Ten mały domek nie posiada antresoli. Pełnowymiarowe łóżko z dużym oknem zlokalizowane jest na podwyższeniu, które jest wynikiem zewnętrznego schowka. Na łóżko można wejść po wysuwanych jak szuflady stopniach. Łazienka wyposażona jest pełnowymiarowy prysznic, porcelanową umywalkę i toaletę kompostującą.

McKenzie Tiny House jest dobrze zaizolowany i ogrzewany energooszczędnym grzejnikiem na propan. System zasilania energią słoneczną obejmuje panele słoneczne, dwie baterie, falownik i oświetlenie LED. Domek posiada bezpośrednią wtyczkę 30AMP, bezpośrednie podłączenie wody, 28-galonowy zbiornik na czystą wodę z 12-woltową pompą zewnętrzną i zbiornik na wodę szarą ze zrzutem- wąż RV.

Po więcej informacji na temat McKanzie Tiny House zapraszamy na stronę:  WoodIronTinyHomes

 Źródło:  WoodIronTinyHomes
Fotografie: © WoodIronTinyHomes
Tekst: Ija Tinyhouse.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *