Magenta Tiny House

Czechy|Pin-UpHouses|6,5m2

Zbuduj sam mini domek za 10000$

Dane projektu:
Nazwa:Magenta Tiny House
Lokalizacja:Praga, Czechy
Projektant:Pin-Up Houses
Powierzchnia:6,5m2
Typ:Tiny House / Mobilny
Rok budowy:2018

Magenta Tiny House to ekonomiczny model sygnowany przez firmę Pin-Up Houses, która zajmuje się sprzedażą planów małych domków do samodzielnej budowy (DIY). Ten maleńki domek zbudowany został na jednoosiowej przyczepie i mierzy zaledwie 3,4 m długości i 1,8 m szerokości. Jego prosta bryła z dwuspadowym dachem w całości pokryta jest wodoodporną sklejką w kolorze magenta. Drewniana konstrukcja wykonana ze świerku ocieplona została polistyrenem.

Wnętrze o całkowitej powierzchni 6,5 m2 jest bardzo przytulne, wykończone sklejką. Większość przestrzeni zajmuje prosty salon w którym znajduje się: rozkładana sofa z funkcją przechowywania, mały stół i krzesła oraz piec opalany drewnem.

Na ścianach i suficie rozwieszono siatki do przechowywania różnych przedmiotów. Jest to bardziej praktyczne rozwiązanie dla mobilnych przestrzeni niż zwykłe półki.

Na drugim końcu znajduje się panel- aneks kuchenny ze zlewem, prostym wyposażeniem kempingowym i miejscem do przechowywania. Za drzwiami usytuowana jest mini toaleta, bez prysznica w której zamontowany jest zbiornik na wodę i toaleta chemiczna.

Koszt materiałów tego domku to wg. producenta 2500 $. Instrukcja budowy kosztuje 79 $.

Więcej na temat Magenta dowiesz się z filmu oraz ze strony Pin-Up Houses.

Źródło: Pin-Up Houses
Fotografie: Pin-Up Houses
Tekst: Ija Tinyhouse.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *