Kauai, Haena House

Hawaje|Jay Nelson|18,6m2

Hawajski domek jak marzenie zbudowany przez artystę…

Dane projektu:
Nazwa:Kauai, Haena House
Lokalizacja:Kauai, Hawaje
Projektant:Jay Nelson
Powierzchnia:18,6m2 (200ft2)
Typ:Tiny House/ Small house
Rok budowy:2014

Usytuowany w odległym i bujnym, przybrzeżnym zakątku hawajskiej wyspy Kauai jest wymarzonym domem filmowca Jess Bianchi i projektantki biżuterii Malia Grace Mau. Dom został zaprojektowany i zbudowany przez artystę z San Francisco- Jay’a Nelsona, słynnego z różnego rodzaju nietypowych, małych budowli.

Główna część mieszkalna domu znajduje się na parterze i stanowi otwarty pokój dzienny z aneksem kuchennym, blatem barowym, miejscem do pracy i wypoczynku. Wzdłuż ściany biegną schody prowadzące do zacisznej części sypialnej na antresoli. Pod schodami obok kuchni znajduje się łazienka. Duży świetlik i okrągłe okna w sypialni zapewniają mnóstwo naturalnego światła. Przez część kuchenną można przedostać się do ganku, który zapewnia doskonałą przestrzeń dla rozrywki z rodziną i przyjaciółmi. Wnętrze dopełniają wyrafinowane materiały oraz dekoracje.

Jay Nelson i niewielka ekipa z the Outer Sunset wybudowała ten dom w pięć tygodni. W kolejnym etapie został dobudowany do niego ganek. Większość drewna użyta do projektu to deski odzyskane ze starych płotów z sekwoji, które Jay uratował, oczyścił i rozmieścił strategicznie na elewacji. Nie sposób nie być pełnym podziwu dla kunsztu pracy oraz dbałości o szczegóły.

 


Źródło: http://www.indoek.com   http://www.jaynelsonart.com 
Fotografie: Matt Titone
Tekst: Ija Tinyhouse.pl

 

One thought on “Kauai, Haena House

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *