JR’s Hut Kimo Estate

Australia|AHD/LSA|28m2

Off-gridowy domek na wzgórzu ze wszelkimi udogodnieniami…

Dane projektu:
Nazwa:JR's Hut
Lokalizacja:Gundagai, Australia
Architekt: Anthony Hunt Design, Luke Stanley Architects
Powierzchnia:28m²
Typ:Mały domek/ A-frame
Rok budowy:2016

JR’s Hut to domek w drewnianej konstrukcji ramowej (A-frame) ulokowany na wzgórzu Gundagai w Nowej Południowej Walii, w Australii, na farmie Kimo Estate o powierzchni 7000 akrów. Zaprojektowany przez zespół dwóch pracowni: Anthony Hunt Design i Luke Stanley Architects jako urozmaicenie oferty prywatnego inwestora, który zajmuje się organizacją przyjęć weselnych.

Domek mierzy 28m2 i został zbudowany przy użyciu ekologicznych australijskich gatunków drewna twardego pozyskiwanego lokalnie, a także drewna z odzysku. Dach z ocynkowanej blachy falistej wieńczy konstrukcję i tworzy głębokie okapy na dwóch otwartych końcach. Elewacja frontowa z głównym wejściem i dużym, drewnianym tarasem jest całkowicie przeszklona, co zapewnia naturalne światło i jednocześnie wspaniałe widoki. Elewacja tylna posiada tylne wyjście i mały taras. Jednoprzestrzenne, wysokie wnętrze obejmuje salon z aneksem kuchennym i kominkiem, miejscem do spania oraz wydzielone z tyłu budynku sanitariaty i schowek.

Ciekawostką jest to, że chatka jest całkowicie poza siecią (offgrid). Oświetlenie zasilane jest energią słoneczną, a woda pobierana jest z podziemnego zbiornika deszczowego i odgrzewana przez energię słoneczną. Domek jest na wynajem! Więcej informacji na: www.kimoestate.com

 

 Źródło: lukestanleyarchitects.com  kimoestate.com
Fotografie: Hilary Bradford Photography
Tekst: Tinyhouse.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *