Hawkes Bay Tiny House

Nowa Zelandia|Le Workshop|21m2

Prosty domek z eleganckim wnętrzem ze sklejki…

Dane projektu:
Nazwa:Hawkes Bay Tiny House
Lokalizacja:Napier, Nowa Zelandia
Projektant:Francois Guittenit
Powierzchnia:21m2
Typ:Tiny House
Rok budowy:2017

W ciągu sześciu miesięcy Francois Guittenit – stolarz z Nowej Zelandii wybudował ten niezwykły tiny house dla siebie i swojej rodziny. Domek mierzy 7 metrów długości, 3 metry wysokości i 3 metry szerokości. Małe rozmiary dały możliwość zastosowania jak najlepszych jakościowo materiałów. Z zewnątrz domek pokryty jest czerwonym cedrem z podwójnie szkloną, suwaną stolarką. Wewnątrz ściany wyłożone są jesionową sklejką, a podłoga- dębem. Izolację domku stanowi naturalna wełna z owiec.

Wnętrze domu jest przestronne i precyzyjnie wykonane. Część środkową zajmuje otwarta przestrzeń z jadalnią, sofą i piecykiem opalanym drewnem. Szeroki taras dostępny za pomocą dużych przeszkleń zdaje się być przedłużeniem powierzchni salonu.

Kuchnię definiuje drewniana zabudowa z szafkami umieszczona na całości jednej ze ścian szczytowych. Na blacie znajduje się płyta gazowa i zlew, który można ukryć pod blatem w razie potrzeby, aby zyskać dodatkowe miejsce. Lodówka została sprytnie ukryta w szafce, dzięki czemu zyskano jednolitą płaszczyznę zabudowy.

W drugim końcu budynku zlokalizowana została sypialnia z łóżkami dla trójki dzieci, trzema dużymi szufladami do przechowywania oraz łazienką z prysznicem i toaletą kompostującą. Ścianka sypialni i łazienki została zabudowana półkami ze sklejki, aby pomieścić zabawki i książki. Na antresoli ulokowana została sypialnia właścicieli.

Tak mała przestrzeń może być wyzwaniem dla 5-osobowej rodziny, dlatego rodzina Guittenit dysponuje dodatkowym małym budynkiem, gdzie może przechowywać zimowe ubrania, sprzęt sportowy i pralkę.

Koszt tego małego domku wyniósł 88 000 $USD.


Źródło: http://www.leworkshop.co.nz
Fotografie: © Florence Charvin
Tekst: Ija Tinyhouse.p

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *