Cécile Tiny House

Francja|Optinid|~20,4m2

Niespotykany Tiny House z rozsuwanym dachem…

Dane projektu:
Nazwa:Cécile Tiny House
Lokalizacja:Rhone Alpes, Francja
Projektant:Optinid
Powierzchnia:~20,4m² (z antresolami)
Typ:Tiny House / Mobilny
Rok budowy:2018

Cécile Tiny House to malutki domek mobilny od francuskiego budowniczego- Optinid. Mierząca 6m długości na 2,55 m szerokości bryła, z zewnątrz okryta jest jodłowym sidingiem i czarnym, falistym poliwęglanem.

To co wyróżnia ten malutki domek, to niespotykana dotąd funkcja otwarcia dachu. Manualnie rozsuwany dach otwiera na zewnątrz główną sypialnię ulokowaną na antresoli. Rozsunięcie dachu daje możliwość doświadczania otaczających żywiołów.

Domek posiada aż dwie antresole. Jedna dostępna jest za pomocą drabiny. Druga jest obsługiwana przez schody, które pełnią funkcję szafy oraz stanowią po części blat biurka. Duże biurko, nie tylko jest częścią schodów, bo kryje w sobie zintegrowany fortepian.

Parter domku wypełnia salon z dużą sofą, która może zmienić się w podwójne łóżko. Dalej znajduje się kuchnia z piekarnikiem, podwójną elektryczną płytą indukcyjną, zlewem, schowkiem i szafą „piwniczną” na wino. Jest to szafa wyposażona w system obiegu świeżego powietrza z pod przyczepy. Kuchnia posiada wysuwany stół kryty pod blatem. W głębi znajduje się łazienka z prysznicem i toaletą kompostującą.

Cena Cécile Tiny House to 56 000 €. Intrygujący model? Zobacz więcej na stronie: Optinid

 Źródło: Optinid
Fotografie: Optinid/Agence Argo
Tekst: Ija Tinyhouse.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *