Capia Tiny House

Kanada|MaMaisonLogique|16,7m2

Maleńki, a jakże przytulny i komfortowy Tiny House…

Dane projektu:
Nazwa:Capia Tiny House
Lokalizacja:Kamouraska, Kanada
Projektant:Ma Maison Logique
Powierzchnia:16,7m2 (180sft) z antresolą
Typ:Tiny House / Mobilny
Rok budowy:2016

Domek zbudowany na przyczepie przez Ma Maison Logique– małą firmę budowlaną z Kamouraska, w Quebecu, należąca do Pascala i Catherine. Jego zewnętrzne wymiary to 2,6 na 5,6 metra, co daje wewnętrzną powierzchnię: 11,1m2 plus dwie antresole.

Bryłę domku zaprojektował Pascal, który zadbał o to, by dom był wystarczająco ciepły, aby wytrzymać  kanadyjskie zimy. Dom jest dobrze zaizolowany, posiada okna z potrójnymi szybami i mały, ale wydajny piecyk opalany drewnem.

Wnętrze domu zaprojektowane przez Catherine, wypełnione jest przytulnymi detalami. Odpowiednio dobrane, naturalne kolory i materiały oraz doświetlenie sprawiają, że domek wydaje się o wiele większy. Wnętrze domu podzielone jest wg. prostego schematu na trzy sekcje: salon, kuchnię i łazienkę.

Salon znajduje się naprzeciwko podwójnych, szklanych drzwi. Wyposażony w rozkładaną, narożną sofę, rozkładany stolik oraz pojemną szafę. Nad salonem, mała antresola służy jako miejsce do przechowywania. Kuchnia, która zajmuje tyle samo miejsca co salon, posiada wiele szafek oraz dużą powierzchnię blatów roboczych. Na końcu kuchni znajduje się mała, ale spełniająca swoją funkcję, łazienka. Powyżej- antresola, dostępna za pomocą drabiny, z dwoma oknami po bokach tworzy przytulny kącik do spania.

Budowa Capia Tiny House trwała 40 dni i odbywała się przy użyciu lokalnych materiałów.

Po więcej informacji odwiedź stronę: Ma Maison Logique


Źródło: https://www.mamaisonlogique.com
Fotografie: https://www.mamaisonlogique.com
Tekst: Ija Tinyhouse.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *