AirShip 002

Szkocja|Roderick James Architects|36m2

Mały dom jak statek powietrzny lub morski…

Dane projektu:
Nazwa:AirShip 002
Lokalizacja:Drimnin, Szkocja
Projektant:Roderick James Architects
Powierzchnia:36m2
Typ:Kabina / Prefabrykowany
Rok budowy:2018

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak to jest mieszkać w łodzi podwodnej, to ten domek jest w stanie zapewnić Ci takie doznania, ale na lądzie.

AirShip 002 (czyli sterowiec) to aluminiowa kapsuła inspirowana okrętami podwodnymi, zaprojektowana przez Roderick James Architects ze Szkocji. Ten mały domek znajduje się na odludziu wzdłuż wybrzeża Szkocji w pobliżu wyspy Mull i oferuje nocleg ze wspaniałymi widokami na okoliczne wzgórza i morze. Wykonana w całości z aluminium i stali nierdzewnej, wydłużona, malutka kabina posiada na obu jej końcach dwie, duże szklane kopuły.

Domek wyposażony jest we wszystkie nowoczesne udogodnienia potrzebne do komfortowego pobytu z dala od miejskiego zgiełku. Wnętrze jest minimalistyczne, a jednocześnie nowoczesne, dominuje styl marynistyczny. Ciepłe, drewniane deski z sosny kontrastują z chłodną, aluminiową blachą. Kopuły oraz liczne bulaje zapewniają mnóstwo naturalnego światła przez cały dzień oraz panoramiczne widoki z każdego miejsca domku.

Wnętrze AirShip 002 ma powierzchnię 36 m2 i jest podzielone funkcjonalnie na dwie otwarte części. Część dzienna zawiera kuchnię, jadalnię z rozkładanym stołem oraz salon z piecem opalanym drewnem, kanapą i miejscami do siedzenia z widokiem na zachodnie wybrzeże Oceanu Atlantyckiego. Druga część to część nocna z sypialnią wyposażoną w wygodne łóżko dla 2 osób i baldachimem, wydzieloną łazienką z prysznicem oraz biurkiem z widokiem na Sound of Mull. Całość dopełnia mały, drewniany taras z miejscami do siedzenia i widokiem na oszałamiający krajobraz.

AirShip jest domkiem seryjnym, prefabrykowanym, modułowym. Rama została zaprojektowana przez światowej klasy konstruktorów z Atelier 1. Standardowy model AirShip ma wymiary: 9,2m x 4,4m i wysokość 3,95m. AirShip jest lekki (waży około 3,5tony) i w zależności od warunków gruntowych może po prostu spoczywać na czterech betonowych płytach zatopionych w ziemi. Domek jest całkowicie zdatny do recyklingu, można go zdemontować i przenieść w razie potrzeby. AirShip jest izolowany cieplnie- płyty okładzinowe są wykonane z aluminium z rdzeniem z pianki poliizocyjanurowej o grubości 100 mm.

AirShip 002 można zarezerwować na Airbnb  za około 200 $ za noc. Co ciekawe prototyp AirShip 001 także dostępny jest na wynajem w pięknej okolicy lasu, z widokiem na staw, w pobliżu Billingshurst w Sussex: Airbnb.

AirShip można także kupić. Cena domku to około £100,000 (około 130,000 $USD). Więcej informacji na: Out of the Blue

Źródło: Roderick James Architects, Out of the Blue
Fotografie: © Nigel Rigden
Tekst: Ija Tinyhouse.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *